8.10 zbiórka przed szkołą
8.15 wymarsz do kościoła
8.30 msza
9.30 Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego na hali przy NSP w Przelewicach
8.10 zbiórka przed szkołą
8.15 wymarsz do kościoła
8.30 msza
9.30 Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego na hali przy NSP w Przelewicach
GODZINY PRACY
NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PRZELEWICACH
W OKRESIE WAKACYJNYM :
15 – 31 LIPCA 2024 R.
SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA
( KONTAKT POD NR TEL. 517 368 265 )
01 – 16 SIERPNIA 2024 R.
SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA
( KONTAKT POD NR TEL. 517 368 265 )
Czas szybko płynie – 21 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24.
Uśmiechnięci, dumni z otrzymanej promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły uczniowie przybyli po raz ostatni, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z nauczycielami i wychowawcami oraz przyjaciółmi ze szkolnej ławy, kompanami zabaw podczas przerw.
Akademia przygotowana przez klasę ósmą i trzecią była wzruszająca, gdyż zakończył się dla nich pewien etap edukacji, ale były również momenty pełne humoru. Tego dnia żegnaliśmy się nie tylko z absolwentami, ale również z Panią Bożeną Wiłkowicz, która przez 6 lat uczyła w NSP geografii. To, co było w NSP wyjątkowe, to ceremonia rozdania OSCARÓW dla nauczycieli i pracowników obsługi przygotowana przez ósmoklasistów i przejście po czerwonym dywanie. Teraz przyszedł czas na odpoczynek. Życzymy wszystkim wakacji pełnych słońca, podróży, nowych znajomości i relaksu. Do zobaczenia za dwa miesiące.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od malowniczego miasteczka Kłodzko. Barwna opowieść pani przewodnik przybliżyła nam historię tego miejsca. Kolejnym punktem programu był spacer do tutejszej twierdzy. Największym wyzwaniem było przejście wąskim i niskim tunelem "Krasnal". Większość uczestników zdołała pokonać tę trudną trasę... czasem na kolanach Cudowny widok na miasto rozciągający się z twierdzy osłodził nam trud wspinaczki i długą podróż.
W dniach 14.05.2024 r. i 15.05.2024 r. 3 grupy dzieci z Niepublicznej Szkoły w Przelewicach wzięły udział w rajdach pieszych po gminie Przelewice. Pogoda dopisała i trasy z Przywodzia do Żukowa oraz z Jesionowa do Przelewic pokonane zostały w doskonałych humorach. Nie zabrakło atrakcji po drodze, takich jak piknik na plaży w Żukowie, gra terenowa na trasie z Jesionowa i małe „co nieco” dla wszystkich. Projekt "Aktywna rodzina - promowanie ruchu i zdrowego stylu życia wśród dzieci i dorosłych" realizuje Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości” w ramach Programu Społecznik 2022-2024 - Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR
10 maja odbył się II Międzyszkolny Turniej Szachowy, w ramach projektu
pn. „W krainie szachów”, który realizowany jest w zakresie zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci
i młodzieży”, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”.
W turnieju wzięło udział 24 zawodników i zawodniczek z klas I-VIII. Rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund, z czasem do namysłu 10 minut na partię, w dwóch grupach wiekowych: klasy I-IV i IV-VIII. Z rundy na rundę poziom rywalizacji wzrastał, a zawodnicy coraz śmielej stosowali bardziej nietypowe otwarcia . Runda ostatnia okazała się decydująca dla ostatecznej kolejności zawodników w turnieju.
W kategorii juniorów młodszych najlepszymi ( klasy I-IV) okazali się:
1. Joanna Jaruga 6,0 pkt klasa III
2. Bartosz Spychalski 5,0 pkt klasa III
3. Maksymilian Węgierek 5,0 pkt klasa III
W kategorii juniorów starszych ( klasy V-VIII) najlepszymi okazali się:
1. Miłosz Włodarczyk 7,0 pkt klasa VIII
2. Wiktor Bińkowski 6,0 pkt klasa VI
3. Dominik Węgierek 5,0 pkt klasa VIII
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej zakończył się sukcesem, a zawodnicy już myślą o kolejnej edycji.
Koordynator projektu
Bogusław Pecuch
Rozpoczynamy kolejny rok szkolny! Wypoczęci, pełni zapału do pracy, nowych nadziei, planów, gotowi do zdobywania nowej wiedzy.
Serdecznie witamy wszystkich uczniów, a szczególnie w naszej szkolnej rodzinie witamy uczniów dwóch klas pierwszych i nowych pracowników szkoły.
Wszystkim życzymy radości, niezapomnianych przygód z edukacją oraz rozwijania swoich pasji i umiejętności.
23 kwietnia 2024 r w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach bardzo uroczyście
obchodzony był tegoroczny Dzień Ziemi. W tym dniu zakończony został projekt „Jestem
EKO – edukacja ekologiczna od najmłodszych lat w gminie Przelewice”, na który
Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości” uzyskało akceptację i dofinansowanie z
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Święto
projektu miało formę Wiosennego Pikniku Ekologicznego, który zaszczycił swoją obecnością
Pan Marcin Zamaro – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Podczas pikniku
podsumowane zostały wszystkie działania projektowe i wręczone nagrody oraz upominki
najaktywniejszym uczniom.
Projekt „Jestem EKO – edukacja ekologiczna od najmłodszych lat w gminie Przelewice”
realizowany był w NSP w Przelewicach przez 3 miesiące. W czasie jego trwania odbyły się:
- spotkanie z przedstawicielem PPK Pyrzyce,
- konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego, promującego poprawne segregowanie
odpadów,
- pokaz mody pt. „Drugie życie produktu”,
- warsztaty w układaniu fraszek i limeryków, zachęcających odbiorców do wykorzystywania
energii odnawialnej,
- warsztaty literackie zajęć pt. „Recykling poetycki, czyli poezja z odzysku”,
- zajęcia z ukwiecania pomieszczeń szkolnych oraz sadzenia roślin cebulowych.
Dzięki pozyskanym środkom zakupiono 10 estetycznych pojemników do klas
umożliwiających segregację śmieci w czasie pobytu dzieci w szkole.
Podczas pikniku odbył się turniej klas z umiejętności segregowania odpadów oraz posadzono
50 krzewów róż okrywowych na klombie przed szkołą.
To wszystko było możliwe dzięki pracy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz
wsparciu rodziców.
To był bardzo ciekawy i udany projekt!
19 kwietnia 2024 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach była gospodarzem VI Powiatowego Konkursu Matematycznego. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 8 szkół naszego powiatu, którzy wcześniej wygrali eliminacje w swoich szkołach. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z NSP w Przelewicach i PSP w Żukowie. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach - na poziomie klas VI, VII i VIII. Zadania konkursowe przygotowała Pani Jolanta Günther, wieloletnia i ceniona nauczycielka matematyki w ZS nr 1 w Pyrzycach. Na otwarcie i zakończenie imprezy przybyli zaproszeni goście: Pan Mieczysław Mularczyk – Wójt Gminy Przelewice, Pan Marian Świderski – Przewodniczący Rady Gminy Przelewice, Pani Ewa Gąsiorowska – Nawój – W-ce Starosta Powiatu Pyrzyckiego, Pan Mirosław Staciwa – dyrektor SP w Żabowie oraz przedstawiciele sponsorów konkursu.
Po 90 minutach pisania oraz sprawdzeniu prac przez komisję złożoną z nauczycieli matematyki ze wszystkich szkół, wyłonieni zostali najlepsi matematycy powiatu pyrzyckiego. A są to:
Klasa VI.
Klasa VII
Klasa VIII
Z naszej szkoły Hanna Bogusz z kl. VIII i Adrian Mularczyk z kl. VI zajęli 4 miejsca w swoich kategoriach.
Rozstrzygnięty został również konkurs na logo tegorocznej edycji konkursu przeprowadzony w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach. Zwyciężyła Hanna Bogusz z kl. VIII, której projekt znajdował się na wszystkich materiałach związanych z konkursem. Wyróżnienie otrzymał Jakub Worytko z kl. VII.
Wszyscy uczestnicy konkursu matematycznego otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu konkursu przez Starostwo Powiatowe, Gminę Przelewice oraz sponsorów. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania składamy:
- Państwu Sylwii i Łukaszowi Mularczykom,
- Pani Beacie Woźniak,
- Firmie ROLMIX (Mieczysław i Marek Pietrzyk),
- Panu Ireneuszowi Jungowi – firma IRGO,
- Państwu Ewelinie i Arkadiuszowi Urbanom,
- Państwu Marcie i Bartoszowi Boguszom,
- Pani Agnieszce Hus- Kuś,
- Państwu Elżbiecie i Markowi Kowalczukom,
- Panu Marianowi Świderskiemu oraz anonimowym sponsorom, dzięki którym dzieci wyjechały ze szkoły w Przelewicach zadowolone. Następny konkurs odbędzie się za rok w Kozielicach.
R. Kozicka
20 LAT PARTNERSTWA SZKÓŁ
NSP PRZELEWICE I GREIFEN-GYMNASIUM UECKERMÜNDE
W dniach 12-13 kwietnia 2024 r. w Trzęsaczu zrealizowany został projekt pt.: „20 lat minęło. Polsko-niemieckie spotkanie nauczycieli na
15 południku.” W spotkaniu uczestniczyła grupa nauczycieli z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach oraz Greifen-Gymnasium w Ueckermünde wraz
z dyrektorami szkół - panią Renata Kozicką oraz panem Markusem Dittmann.
20 lat partnerstwa obu szkół to wspaniały jubileusz, a zarazem niecodzienna okazja, aby podziękować paniom Renacie Golczyk-Maksymiec oraz Manueli Boikow za ich wieloletnią pracę i trud włożony w przygotowanie i realizację ponad 40 projektów związanych z polsko-niemiecką wymianą uczniów oraz nauczycieli. Ciekawa prezentacja multimedialna oraz collage wywołały wiele miłych wspomnień, a zabawa w malowanie portretów pokazała, że w każdym dorosłym tkwi cząstka dziecka. Podczas spotkania opracowany został ramowy plan współpracy szkół na przyszły rok szkolny.
Niemałą atrakcją dla uczestników spotkania było zwiedzanie Multimedialnego Muzeum Trzęsacza, a także spacer po tej urokliwej miejscowości. Spotkanie zakończyła zabawa „Dobre życzenia”.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu INTERREG.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach
Bijemy rekordy frekwencji
W sobotnim I Międzyszkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się 20.04.2024 r., padł nowy rekord frekwencji. W turnieju wzięło udział 48 zawodników i zawodniczek z Klubów Szachowych „Lasker Barlinek” i „Skoczek Choszczno”, Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie
i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-10, w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III (23 zawodników) i IV-VIII (25 zawodników).
Poziom zawodów był bardzo wysoki – prawie połowa zawodników posiadała kategorie szachowe: III, IV i V. Dobry występ zaliczyli w kategorii klas I-III: Bartek Spychalski (VI miejsce) i Maks Węgierek (IX miejsce),
a w kategorii klas IV-VIII: Miłosz Włodarczyk (VII miejsce)i Dominik Węgierek (IX miejsce).GRAMY DALEJ!
Trzech najlepszych zawodników turnieju w swoich kategoriach wiekowych otrzymało okolicznościowe medale
i dyplomy. Każdy otrzymał nagrodę rzeczową.
Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania,
a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia szachowe. Projekt
pn. „W krainie szachów”,realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie
i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”.
Koordynator projektu
Bogusław Pecuch
Niezmiernie miło nam poinformować, że szkoła nasza zakwalifikowała się w 2024 roku do wsparcia finansowego w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" na lata 2021-2025 w kwocie 4 tys. zł.💪💪💪
Klub Szachowy Lasker Barlinek
kontra
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach -
3 : 3 w medalach
Czy można ostatni dzień tak ”krótkich” ferii zimowych spędzić przyjemnie
i owocnie? Tak! Gdzie? W Barlinku! Na czym? Na Noworocznym Turnieju Szachowym w Szachach Szybkich!
Otóż w kategorii klas I-III Asia Jaruga zajęła 2. miejsce, a Michał Macudziński – 3. miejsce. Warto dodać, że Michał jest uczniem pierwszej klasy i dopiero w tym roku szkolnym rozpoczął naukę gry w szachy. Wspaniale! A propos to rodzice Michała będą musieli ustalić, którego z nich jest to zasługa… 😊😊😊).
Natomiast w kategorii klas IV-VIII Miłosz Włodarczyk zajął 3. miejsce.
Można? MOŻNA!!! Kto wygrał? Wszyscy RODZICE i UCZNIOWIE! 😊😊😊 Gratulacje!
Podziękowania za pomoc w organizacji tego dnia składam - opiekunce, mamie, fance szachów (deklarującej uczyć się tej królewskiej gry) i realizatorce oprawy graficznej turnieju w jednej osobie, czyli Pani Weronice Dołgowskiej! 😊
Opiekun: Bogusław Pecuch
Powered by aSc EduPage