Po piątkowych Talentynkach 2026 emocje w naszej szkole wcale nie opadły – wręcz przeciwnie! Gdy ucichły ostatnie brawa dla wokalistów, tancerzy i artystów wszelkiej maści, do akcji wkroczyli mistrzowie „królewskiej gry” i rozpoczął się II Międzyszkolny Turniej Szachowy w ramach projektu pt. „SzachMistrz” realizowanego przez Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”, który jest finansowany ze środków Gminy Przelewice. Tym razem szachownice zamieniły się w prawdziwe sceny talentów. Jedni prezentowali talent do błyskawicznych matów, inni do spektakularnych powrotów po stracie hetmana, a jeszcze inni – do zachowania kamiennej twarzy nawet wtedy, gdy pionek właśnie „uciekł” w nieznanym kierunku.
Największym talentem strategicznym w grupie młodszej popisał się Filip Gąsiorowski ze Szkoły Podstawowej
w Kłodzinie, który niczym szachowy dyrygent pogodził miejscowych szachistów i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Podobnie w grupie starszej bez straty punktu zagrał Bartek Spychalski, który nie miał żadnego respektu przed starszymi kolegami ze szkoły.
Wyniki.
Klasy I-IV
- Filip Gąsiorowski – 7 pkt
- Kornelia Stęplowska – 5 pkt
- Ada Dołgowska – 5 pkt
Klasy V-VIII
- Bartosz Spychalski – 7 pkt
- Konrad Kondratiuk – 6 pkt
- Denys Riabykh – 4,5 pkt
Ogromne brawa należą się również najmłodszym uczestnikom. W grupie młodszej pierwszoklasiści pokazali, że odwaga nie zależy od wieku. Starsi uczniowie szybko przekonali się, że mali szachiści potrafią narobić dużych kłopotów. Były zaskakujące ataki, nieoczekiwane szachy i miny mówiące: „Jak to możliwe, że przegrałem
z pierwszakiem?”. Bardzo wysokie V miejsce zajął Ignacy Lemiesz i VIII miejsce Kuba Sowa.
Turniej przebiegał w świetnej atmosferze i jedno jest pewne: po Talentynkach 2026 odkryliśmy kolejny wyjątkowy talent naszych uczniów – talent do szachowych pojedynków!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już czekamy na kolejne szachowe starcia. Król został obroniony… ale tylko do następnego turnieju! ♟️