• Zbieramy Talenciaki

• Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne Talentów"

Zachęcamy do robienia zakupów w Lidlu, a tym samym do wsparcia naszej szkoły!

Jak to działa? O tak:

1. Zrób zakupy za min. 50 zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc),

2. Przy kasie odbierz kupon- TALENCIAKA,

3. Przekaż TALENCIAKA naszej szkole

na dwa sposoby:

1. Wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole,

2. Zeskanuj kod QR z TALENCIAKA https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation

• Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" A. Mickiewicza w NSP Przelewice.

• Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie i nauczyciele rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, by docenić wartość czytania i poznać wybitne dzieła literatury polskiej. W naszej szkole akcja czytania BALLAD I ROMANSÓW Adama Mickiewicza odbyła się już dziś. Uczniowie i nauczyciele przeczytali wybrane utwory z podziałem na role, w strojach i przy wspaniałej dekoracji. Wysluchali także opowieści o genezie utworów Mickiewicza i ich wpływie na epokę romantyzmu. To było wspaniałe, wspólne święto czytelnicze .

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

• Kolejny rok szkolny w NSP rozpoczęty! Podczas dzisiejszej uroczystości świętowaliśmy pierwszy dzień w szkole. Co więcej, uczciliśmy 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pani Dyrektor Renata Kozicka oraz nasi goście: Pan Marian Świderski - Przewodniczący Rady Gminy Przelewice oraz Pan Zygmunt Siarkiewicz - Dyrektor Ogrodów Przelewice życzyli uczniom wytrwałości i sukcesów w nauce. Pełni zapału do pracy - ZACZYNAMY!!!