• I Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości

18 listopada 2022 r. odbył się I Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości projektu pod nazwą „Niepodległościowy turniej szachowy ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych”. Projekt realizowany był w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach i zajęciach sportowych”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”.

Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, tempo gry P-10, w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III (17 zawodników) i IV-VIII (23 zawodników).

W kategorii juniorów młodszych najlepszymi ( klasy I-III) okazali się:

1. Bartosz Spychalski                   5,5 pkt                NSP Przelewice

2. Zuzanna Bogusz                       5,5 pkt                NSP Przelewice

3. Węgierek Maksymilian           4,0 pkt                NSP Przelewice

W kategorii juniorów starszych ( klasy IV-VIII) najlepszymi okazali się:

1. Johna Marcelina                       6,0 pkt                NSP Pyrzyce

2. Miłosz Włodarczyk                   5,0 pkt                NSP Przelewice

3. Eidsa William              5,0 pkt                NSP Pyrzyce

Trzech najlepszych zawodników turnieju otrzymało okolicznościowe medale i puchary, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych dyplomy. Każdy otrzymał nagrodę rzeczową.

• SZACHY!!! SZACHY!!! SZACHY!!!

• Każdy uczeń naszej szkoły, który dzisiaj  przyjechał na II Międzyszkolny Turniej Szachowy w Przelewicach, może czuć się zawodnikiem wygranym!Szczególnie waleczni w kategorii klas I-III (a startowało 17 zawodników) okazali się: Zuzia Bogusz, która zajęła II miejsce, Bartek Spychalski (VII miejsce), Tomek Włodarczyk i Asia Jaruga (zajęli oni odpowiednio IX i X miejsce).Z kolei najlepszym w kategorii klas IV-VIII (startowało 22 szachistów) był Miłosz Włodarczyk, który uplasował się na X miejscu.BRAWO!!! BRAWO!!! BRAWO!!!