• Miłosz „Wielki” Włodarczyk

•

Trwa dobra passa naszego zawodnika szachowego Miłosza Włodarczyka. Tym razem wygrał Turniej  Szachowy o Puchar Dyrektora Barlineckiego Ośrodka Kultury Andrzeja Jędrzejaka w ramach „I Barlineckiej Majówki
            z Laskerem”. W zawodach wzięło udział szesnastu zawodników z Klubu Szachowego Lasker Barlinek i naszej szkoły – Depko Piotr, Mularczyk Adrian, Depko Paweł, Węgierek Dominik, Worytko Jakub, Urban Franciszek, Sarleja Franciszek oraz Włodarczyk Miłosz.

• 1 Międzyszkolny Turniej Szachowy w Szachach Szybkich w Przelewicach – „Szachowy Potop”

• 23 kwietnia 2022 r. odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów szachowych projektu
            pn.
            Szacholandia, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie
            i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach i zajęciach sportowych”,
            realizowanego przez Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”.

W tym dniu Przelewice były rzeczywiście miejscem zwanym „Szacholandia”, który nawiedziło wielu pasjonatów szachów. Rekordowa frekwencja. W turnieju wzięło udział 44 zawodników i zawodniczek szkół podstawowych i klubów sportowych województwa zachodniopomorskiego: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach, Szkoła Podstawowa w Nr 3 w Choszcznie, Klub Sportowy „Skoczek Choszczno”, Klub Sportowy „Lasker Barlinek”. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-10.

W kategorii OPEN najlepszymi okazali się:

1. Wojciech Kowalik                    6,5 pkt                Skoczek Choszczno

2. Miłosz Włodarczyk                 6,0 pkt                NSP Przelewice

3. Oliwia Domańskaa                   6,0 pkt                SP 3 Choszczno

W kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się:

1. Franciszek Młynik                     5,5 pkt                Lasker Barlinek

2. Michał Landziński                    5,0 pkt                Lasker Barlinek

3. Mateusz Kukwa                        4,5 pkt                Lasker Barlinek

W kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się:

1. Wojciech Kowalik                     6,5 pkt                Skoczek Choszczno

2. Miłosz Włodarczyk                  6,0 pkt                NSP Przelewice

3. Oliwia Domańska                     6,0 pkt                SP 3 Choszczno

Bardzo dobrze spisał się uczeń klasy VI Miłosz Włodarczyk, jako reprezentant naszej szkoły. Wyprzedził zawodników Klubów sportowych ”Lasker Barlinek” i „Skoczek Choszczno”, SP3 Choszczno i naszej szkoły. Wyjątkiem był Wojciech Kowalik z Choszczna, który zajął I miejsce, a jest renomowanym zawodnikiem posiadającym ranking  w szachach 1600. Miłosz bez rankingu. BRAWO! Trzech najlepszych zawodników turnieju otrzymało okolicznościowe medale, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych dyplomy.

• Walentynki

• Po powrocie z zimowego wypoczynku do szkoły na uczniów czekał dzień walentynkowy pełen wrażeń.

Z okazji walentynek uczniowie mogli pokazać swój talent artystyczny wykonując samodzielnie kartki i prace związane z tym świętem.

Samorząd uczniowski wręczył uczniom i pracownikom szkoły słodki upominek. Nie zapomnieliśmy również o mieszkańcach Przelewic - uczniowie klasy 1 odwiedzili ich życząc wszystkiego najlepszego z okazji walentynek. Także na zajęciach logopedycznych i na języku angielskim było dziś walentynkowo. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zadaniami i słownictwem związanymi z tym świętem.

• Karnawał ' 2022

• Jak szaleć to w karnawale. Tuż przed feriami uczniowie klas I-III oraz IV bawili się doskonale na balu karnawałowym. Radości było co niemiara, a przebrania rewelacyjne. Wszyscy się super spisali. Zobaczcie sami.

• Zaskakująca fizyka

• W dniu 11 i 12 stycznia  wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach popularnonaukowych pn. „Zaskakująca Fizyka", które zorganizowane zostały w formie transmisji na żywo przez Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie. Pokazy te realizowane są w ramach projektu "Fizyka kluczem do zrozumienia świata", który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki. Uczniowie dowiedzieli sie jak ciekawe i różnorodne mogą być drgania, jak drga światło, czy można zobaczyć dźwięk oraz skąd się bierze chaos. Dla aktywnych podczas pokazów czekały nagrody, a pod koniec na uczniów czekał quiz.

• Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach.

• Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Szybkich Dziewcząt i Chłopców.

Dziś uczniowie: Paweł Depko, Dominik Węgierek, Adrian Mularczyk i Zuzia Bogusz reprezentowali naszą szkołę w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Szybkich Dziewcząt i Chłopców, które zostały rozegrane w Gryfinie. W klasyfikacji końcowej drużyna zajęła V miejsce. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się wspaniałym wynikiem. Brawa

• OTRZĘSINY'21

• Klasa 4 i 5 dłuuugo czekały na swoje otrzęsiny, ale w końcu się udało. Jak nakazuje tradycja, dzisiaj uczniowie klasy 8 przygotowali młodszym koleżankom i kolegom otrzęsiny w iście Shrekowym stylu. Wszyscy mieli za zadanie przebrać się za postać z bajki Shrek i przygotować taniec do filmowej piosenki. Poza tym klasa 8 sprawdziła ich wiedzę o naszej szkole i filmach "Shrek". Był też tor przeszkód, szukanie ukrytych cukierków, przypinanie osiołkowi ogona, ozdabianie pierników, szukanie skarbu w mące, picie mleka bez użycia rąk i mieszanie barwników. Zabawa była przednia uczniowie zaangażowani i dzięki temu obie klasy uzyskały certyfikaty od Wróżki Chrzestnej i dostały pyszne shrekowe babeczki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne otrzęsiny za rok.

• Zastępstwa

• Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.